Restauravimo centras

Istorija:

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus restauravimo centro pirmasis istorinis įrašas – 2000-ieji. Tais metais restauruotose H. Šojaus dvaro patalpose, buvusioje malkinėje, įkurtame centre pradėta vykdyti veikla. Pirmaisiais gyvavimo metais čia dirbo tik medžio restauratorius. Tačiau bėgant laikui Restauravimo centro veikla plėtėsi. Šiuo metu jame jau dirba trys skirtingų sričių – tekstilės, medžio ir popieriaus – restauratoriai. Pastarieji nuolatos dalyvauja įvairiuose seminaruose, stažuotėse, tobulina kvalifikaciją ir žinias. Restauratoriai ne tik vykdo pagrindinį savo darbą – restauravimą. Jie atlieka ir prevencinį konservavimą: nuolatos tikrina eksponatų būklę, teikia rekomendacijas dėl eksponatų saugojimo ir eksponavimo sąlygų. Taip pat dalyvauja ruošiant eksponatus saugojimui, eksponavimui bei transportavimui. 2015 m. Restauravimo centras persikėlė į naujas patalpas. Šiuo metu jame dirba kvalifikuoti, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos nustatyta tvarka atestuoti specialistai:

  • Natalija Kučinskaja, I kategorijos dokumentų restauratorė;
  • Idalija Ragelienė, II kategorijos tekstilės restauratorė;

[vslider name=”RestauravimoDirbtuves”]

 

Veikla:

Dokumentų restauravimas

Popieriaus restauravimo dirbtuvėje konservuojami ir restauruojami rankraščiai, spausdinti dokumentai, žemėlapiai, planai, grafikos darbai, knygos ir kitos kilnojamosios kultūros vertybės iš popieriaus. Restauruotų eksponatų saugojimui gaminami apsauginiai aplankalai ir dėžutės.

[foogallery id=”4470″]

Medžio ir polichromijos restauravimas

Medžio ir polichromijos restauravimo dirbtuvėje konservuojami ir restauruojami etnografiniai bei istoriniai baldai, polichrominės skulptūros, namų ir buities apyvokos reikmenys, paveikslų rėmai.

[foogallery id=”4475″]

Tekstilės restauravimas

Tekstilės restauravimo dirbtuvėje konservuojami ir restauruojami įvairūs eksponatai: istoriniai ir etnografiniai drabužiai, buities reikmenys, kepurės, uniformos ir t. t.

[foogallery id=”4467″]

Paslaugos

1. Restauravimo centre konsultuojami kitų įstaigų darbuotojai bei privatūs asmenys konservavimo, restauravimo, saugojimo klausimais;

2. Konservuojamos bei restauruojamos kitų įstaigų ir privačių asmenų kilnojamosios kultūros vertybės.

Versija neigaliesiems
Accessibility